Korg Pa5X 61 - Profesionální aranžér

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
-2%
3 902 bodů do věrnostního systému
Cena
3902,20 eur

Běžná cena
3998 eur

Ušetříte
2% (95,80 eur)

Výrobce
Korg

Kód produktu
P03097

Nové inšpiratívne zvuky, inovatívne a rýchlejšie pracovné postupy a úplne nový aranžér

Pa5X je nová vlajková loď z radu profesionálnych aranžérov KORG. Ide o kompletne prepracovaný aranžér s najmodernejším zvukovým procesorom a efektívnym farebným užívateľským rozhraním. S Pa5X si užijete jedinečný zvukový zážitok, ktorý vás bude zaručene inšpirovať a nabádať k neustálemu hraniu a tvorbe!

Pa5X je nabitý tisíckami inšpiratívnych zvukov a stovkami nových štýlov, ktoré sú okamžite a pohodlne dostupné prostredníctvom intuitívneho a príjemného pracovného prostredia a ovládania. Úplne nový predný panel s priraditeľnou PadMatrix a sekciou Mixer, viacfarebnými LED tlačidlami a obrovským výklopným dotykovým displejom vám poskytnú kontrolu nad vašou hrou za všetkých okolností. Pa5X je vynikajúci na živé hranie rovnako tak pre kreatívu a tvorbu v štúdiu. S Pa5X nájdete svoj vysnívaný zvuk bez ohľadu na žáner.

Stručná charakteristika:

 • Prémiová kvalita a elegantný dizajn
 • Moderné a zjednodušené používateľské rozhranie
 • Bohatý zvukový procesor: EDS-XP
 • Ovládanie v reálnom čase
 • Pokročilý systém rozpoznávania akordov a kompletná knižnica akordových sekvencií
 • Plynulé prechody medzi zvukmi, štýlmi a skladbami
 • Špičkové duálne crossfading prehrávače
 • Vytváranie štýlov a skladieb
 • Spevník, hudobná knižnica
 • Kompletná zvuková knižnica
 • Intuitívne Mixer Sekcia s rozsiahlou ponukou efektov s neprebernými nastaveniami ich parametrov
 • Vyhradené mikrofónne a gitarové vstupy s nezávislým ovládaním efektov.
 • MIDI, USB, HDMI, audio vstup a výstup, pedálové konektory
 • Štandardné formáty súborov
 • Voliteľné vysoko kvalitné príslušenstvo

Prémiová kvalita a elegantný dizajn

Pa5X bol navrhnutý s ohľadom na eleganciu a odolnosť. Disponuje robustným hliníkovým telom a bočnými panelmi z pravého dreva, čo celému konceptu dodáva luxusný vzhľad. Všetky klávesy poskytujú autentický pocit z hry a plnú kontrolu nad výrazom a hrou. 88klávesová vážená klaviatúra je na dotyk veľmi realisticky podobná klavíru, zatiaľ čo 76 a 61 klávesové verzie majú ľahšie polovážené klávesy. Všetky klávesy disponujú funkciou aftertouch, čím získate ďalšiu zvukovú dimenziu.

Moderné a prehľadné používateľské rozhranie

Uprostred Pa5X sa nachádza veľký 8“ výklopný dotykový displej, ktorý zobrazuje úplne prepracované GUI (užívateľské rozhranie), vďaka čomu sú všetky zvuky a funkcie ľahko dostupné za všetkých okolností – či už hráte doma, v štúdiu alebo na pódiu. Farby na displeji sú starostlivo zladené s farbami na programovateľných LED tlačidlách na ovládacom paneli. Toto farebné rozhranie vám umožní veľmi jednoduchú navigáciu.

 

Výkonný zvukový procesor EDS-XP pre bohaté a inšpiratívne zvuky

Pa5X predstavuje zvukový procesor engine EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis – Expanded), ktorý stavia na technológii používanej v Pa4X s pokročilým hardvérom a novým výkonným operačným systémom, ktorý posúva zvukové možnosti na úplne novú úroveň. 24 stereo oscilátorov a 160 možností polyfónnych hlasov poháňa tisíce vysoko kvalitných zvukov, ktoré pokrývajú širokú škálu hudobných nástrojov a žánrov. Zvukový procesor EDS-XP tiež zavádza nové špičkové funkcie, ako bubny a perkusie Round-Robin Smooth Sound Transition, funkcia Sound-Controller 3 a mnoho ďalšieho. Tieto funkcie poskytujú novú úroveň zvukového realizmu a výrazu, ktorá je dostupná iba na Pa5X.

Ovládanie v reálnom čase

Pa5X má plne programovateľnú ovládaciu sekciu s 9 tlačidlami a 9 posuvníkmi. Ovládačom je možné priradiť ľubovoľnú funkciu – od hlasitosti mixážneho pultu po nastavenie tiahla, cez stlmenie mikrofónov a inverzné basy, príkazy posúvania textov a ďalšie. Priradená funkcia je zobrazená na pomocnom prúžkovom displeji, vďaka čomu budete vedieť, čo práve máte pod prstami – aj v prípade, že ste namiesto hlavného displeja na inej stránke.

K dispozícii je ďalej mnoho priraditeľných ovládačov pre pridanie a nastavenie výrazu počas hrania a Korg's DNC (Defined Nuance Control), ktorý vám poskytne niekoľko zvukových detailov hudobných nástrojov. Fadery, prepínače, reálne a virtuálne matice ovládacích prvkov v reálnom čase, joystick a páskový ovládač je možné priradiť k modulácii ľubovoľného parametra zvuku, čo poskytuje presné ovládanie tých najjemnejších nuáns a artikulácie nástrojov.

Pokročilý systém rozpoznávania akordov a kompletná knižnica akordových sekvencií

Pa5X disponuje najprepracovanejším systémom rozpoznávania akordov. Systém obsahuje režim Expert, ktorý je vytvorený podľa štýlov hry tých najlepších moderných jazzových pianistov. Dokonca je možné spúšťať akordy jedným prstom.

S automatickou harmonizáciou, akordovým sekvencerom a sofistikovaným procesorom pre rozpoznávanie akordov vám Pa5X poskytne nástroje na vytváranie bohatých hudobných aranží bez ohľadu o aký žáner ide.

Plynulé prechody medzi zvukmi, štýlmi a skladbami

Pa5X disponuje technológiou Smooth Sound Transition (SST), ktorá umožňuje plynulé prechody medzi zvukmi, štýlmi a skladbami bez akéhokoľvek prerušenia. V prípade, keď vyberiete iný prvok, zvuk, efekty, sekvencie budú pokračovať v hre a prirodzene sa vytratia, kým nebudete pripravení na začatie ďalšej sekvencie alebo tónov, čím získate neprerušovaný a realistický výkon.

Špičkový duálny prehrávač s crossfaderom

Pa5X dokáže prehrávať dva štýly, MIDI súbory alebo MP3 súbory súčasne v akejkoľvek kombinácii, čo umožňujú duálne vstavané prehrávače (XDS Crossfade Dual Sequencer/Player od KORG) Tieto dva prehrávače je možné zmiešať s praktickým crossfaderom alebo ich použiť na prehrávanie skladby, zatiaľ čo ďalšie na spustenie. Zvukový procesor Pa5X poskytuje po celý čas výkon, spracovanie efektov a polyfóniu, aby tieto prechody prebehli hladko.

Texty skladieb, akordy, partitúry a znaky je možné jasne zobraziť na veľkom internom displeji alebo dokonca na externom displeji pri pripojení externého displeja cez vstavaný HDMI port. Je podporovaná široká škála formátu textov a dokonca môžete automaticky generovať partitúru z MIDI skladby. Značky umožňujú v skladbe rýchlu navigáciu pomocou tlačidiel Style-Element, čo vám umožní ľahko preskočiť späť na pasáž, ktorú chcete zopakovať, nech už ste kdekoľvek - v štúdiu, skúšobni alebo na pódiu.

 

Vytváranie štýlov a skladieb

Môžete si vytvoriť svoje vlastné štýly a nahrať svoje vlastné MIDI a MP3 skladby. Zahrnuté editačné funkcie umožňujú detailnú editáciu každého zaznamenaného kroku. Sofistikovaná transpozičná tabuľka prispôsobí sekvencie akémukoľvek akordu, ktorý budete hrať.

MIDI skladbu je možné nahrať pomocou plnohodnotného sekvenceru. Ešte jednoduchšie je nahrať to, čo spievate a prehrávate (vrátane skladieb vo formáte MP3).

Spevník: hudobná knižnica vždy s vámi

Skladby a štýly je možné uložiť do integrovaného SongBooku, ktorého databázové záznamy je možné ľahko synchronizovať s externými čítačkami partitúry na tablete. Na ovládanie Pa5X teda môžete použiť digitálnu hudobnú knižnicu.

Skladby v hudobnej databáze je možné uložiť do Set Listov, z ktorých je každá určená pre konkrétny set, speváka, hudobný štýl, pre ľahkú manipuláciu so všetkými hudobnými zdrojmi naraz počas živých vystúpení. Pri výbere skladby zo SongBooku okamžite získate potrebné zvuky, štýl, skladbu, efekty a dokonca aj akordovú sekvenciu.

 

Kompletná zvuková knižnica

Palubné zvuky siahajú od ultra-realistických akustických nástrojov cez elektrické vintage klávesy až po syntetizátorovú klasiku s možnosťou pridania fantazijných zvukov a špeciálnych efektov pre hernú, mediálnu, video a filmovú produkciu.

Sú tu zahrnuté aj nástroje z rôznych svetových kultúr, podľa vekových kategórií a zároveň je ponechané dostatok priestoru pre vaše vlastné rozšírenie. Výber akustických a elektrických pián, ktorý zahŕňa zvuky zo slávneho SV-2 Stage Vintage Piano, je obzvlášť vhodný pre verziu s kladivkovou klaviatúrou a 88 klávesmi. Sú zahrnuté aj špeciálne vybrané zvuky s vlajkových lodí syntetizátorových pracovných staníc: Kronos a Nautilus. Nová sekcia Drawbar a Organ sa pýši realistickým ovládacím povrchom, disponuje fyzickými posuvníkmi a tlačidlami na hlavnom paneli. Zahrnuté sú aj nové efekty, ktoré sú odvodené od legendárneho KORG CX-3 Cobro Organ.

Nové bicie súpravy boli nahrané s využitím nových inovatívnych technológií, výsledkom sú oveľa realistickejšie zvuky bicích, ktoré bezchybne napodobňujú špičkové klasické súpravy.

Okrem obrovského množstva zahrnutých zvukov môžete pomocou integrovaného samplera vytvoriť nové zvuky, bicie sady a zvukové slučky. Nahrajte si vlastné zvuky alebo importujte zo štandardných formátov súborov ako AIFF, WAV a SF2. Podrobný editor samplov vám umožní doladiť vaše sample a dokonca premeniť zvukovú slučku na perkusnú sadu.

 

Intuitívna sekcia mixéra s rozsiahlym spracovaním efektov

Zvuky na Pa5X sú spracovávané prepracovaným reťazcom profesionálnych efektov štúdiovej kvality s až 10 FX vstupmi, 3 Master FX a 1 Finalizerom pre každého z dvoch prehrávačov. Keyboard sety môžu využívať až 3 vstupy a 3 Master FX.

Finálne masteringové efekty sú aplikované ako posledný krok na audio výstupy, čo vedie k veľmi čistému zvuku, ktorý je zmiešaný a produkovaný. Je to výsledok dlhodobej spolupráce firiem KORG a Waves Audio® - svetových velikánov v oblasti štúdiových masteringových efektov.

Vyhradené mikrofónne a gitarové vstupy so spracovaním efektov

K samostatným audio vstupom Pa5X je možné súčasne pripojiť mikrofón a gitaru. Technológia harmonizácie vokálov a spracovanie gitarových efektov, pričom každý z týchto vstupov má vyhradené vstavané efekty.

Zcelá nezávislý gitarový vstup má dokonca vlastné ovládanie zisku signálu. Gitarové efekty zahŕňajú vintage pedále a simulátory komb, čím ďalej zlepšujú zvuk a výkon gitary. K dispozícii je mnoho preddefinovaných gitarových presetov, až 4 inzertné efekty, a ľahko si tiež vytvoríte a uložíte vlastné efektové presety. Tieto nové výkonné gitarové efekty výrazne uľahčujú živé hranie gitaristu, pretože všetky efekty a ich nastavenie zariadi Pa5X.

Ku každej položke v SongBooku môžete priradiť jeden vokál a jednu gitarovú predvoľbu, čo umožňuje ľahké a rýchle prevedenie pri živom hraní.

 

MIDI, USB, HDMI, audio vstup a výstup, pedálové konektory

Pa5X ponúka nepreberné množstvo pripojení pre zvuk, ovládanie a úložisko. Možno použiť MIDI a USB pre ovládače alebo úložné zariadenia, HDMI pre externý displej, audio XLR konektory, jack, minijack pre ďalšie klávesy, kondenzátorové a dynamické mikrofóny, gitary, basgitary, smartfóny, tablety, alebo pripojiť vaše nástroje k napájaným reproduktorom alebo PA systémom prostredníctvom symetrických vstupov. Pre samostatné spracovanie zvukov sú k dispozícii štyri samostatné linkové výstupy.

Tri pedálové vstupy umožňujú pripojiť preferovaný damper pedál, footswitch, volume a expression pedál. Môžete použiť akékoľvek pedále, alebo príslušenstvo z ponuky KORG.

 

Štandardné formáty súborov

Použitie štandardných formátov súborov ako MIDI alebo MP3 pre skladby, WAV, AIFF a SF2 pre vzorky, otvárajú úplne nové možnosti. MIDI a USB porty umožňujú pripojiť sa k akémukoľvek externému pamäťovému zariadeniu, osobnému počítaču, smartfónu, tabletu alebo externému ovládaču. Konektor HDMI je kompatibilný s mnohými modernými monitormi alebo klubovými video systémami.

 

Voliteľné špičkové príslušenstvo

Voliteľný robustný moderný štýlový stojan ST-SV1-BK je ideálny na pódiu a vďaka svojmu elegantnému dizajnu ho oceníte vo vašej domácnosti ako štýlový kus nábytku.

Pa5X je kompatibilný s KORG PaAS Amplification Systém, reproduktorovým systémom, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre jednoduché pripojenie k aranžéru bez káblov, čo vám umožní počúvať v najlepšej zvukovej kvalite aj pri najnižších úrovniach hlasitosti napr pri cvičení v noci.

 

Zhrnutie

Pa5X je najvýkonnejší, najinšpiratívnejší a najľahšie použiteľný profesionálny aranžér, ktorý bol kedy vyrobený. Jedinečná kombinácia nových zvukových možností, operačného systému, zjednodušenej navigácie a sád funkcií sú pripravené posunúť vašu hru a tvorbu na úplne novú úroveň.

Špecifikácia:

Klávesy:

 • Pa5X 61: 61 kláves (C2 – C7) Polovyvážené klávesy s Aftertouch
 • Pa5X 76: 76 kláves (E1 – G7) Polovyvážené klávesy s Aftertouch
 • Pa5X 88: 88 kláves (A0 – C8) Kladivková klaviatúra s Aftertouch

Case:

 • Hliníkové puzdro s drevenými bočnými panelmi

Operačný systém:

 • Upgradovateľný operačný systém

Zvukový generátor:

 • EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis-Expanded)
 • Multimode filtre s rezonanciou, 3-pásmový EQ pre každú stopu

Polyfónia:

 • 160 hlasov, 160 oscilátorov

Efekty:

 • Keyboard Tracks:
 • Keyboard Tracks: 3 Insert Effect; 3 Master Effects
 • Style/Song: 10 Insert Effects; 3 Master Effects
 • Master EQ a Finalizer pre skladby a štýly
 • Finálne masteringové efekty: Waves | MaxxAudio® Suite
 • Technológia mikrofónneho procesora od Shift Audio
 • Nastavenie mikrofónu: Kompresor, EQ, Gate
 • Štvordielny Harmonizer, Doubler, Filter, Modulation, Delay, Reverb, AutoPitch

Gitarový procesor:

 • Gitarový rack (4 efektové sloty) so stompboxom a simuláciou zosilňovača

Zvuky / bicie sady:

 • Továrenské: Viac ako 2 200 továrenských zvukov
 • Päť viacvrstvových stereo akustických klavírov s Damper/Body Resonance tela, zvukovej sady GM/XG, viac ako 130 bicích sád vrátane ambientných bicích a bicích sád na báze Round Robin
 • Užívateľská sekcia: 768 zvukov, 384 bicích sád
 • Digitálne tiahla: 9 stôp, perkusie, zapínanie/vypínanie klávesov, Leakage, vibrato/chorus, rotačný reproduktor so simulátorom zosilňovača
 • Prirodzené zvuky bubna, funkcia Round Robin
 • Technológia Defined Nuance Control (DNC).
 • Rýchla a úplná úprava zvuku, Drum Family a úprava celej sady bicích

Sampling:

 • Užívateľská PCM Sample pamäť: 4 GB dát, ekvivalentná 8 GB lineárne pri komprimácii
 • Načíta formáty KORG, WAV, AIFF a SoundFont™
 • Ukladá formáty KORG, WAV a AIFF
 • Full Edit, Time Slice, Sampling funkcie (vzorky)

Keyboard Sety:

 • Továrenské: Viac ako 500 sád továrenských setov, voľne programovateľných
 • Kombinuje štyri zvuky kláves plus efekty a nastavenia
 • Knižnica prístupná pomocou tlačidiel na prednom paneli
 • Špeciálna sada kláves “My Setting”.

Prehrávače:

 • Patentovaný duálny prehrávač XDS Crossfade s ovládaním vyváženia X-Fader
 • Prelínanie medzi skladbami a/alebo štýlmi

Štýly:

 • Továrenské: Viac ako 600 továrenských štýlov, voľne programovateľných
 • Osem stôp štýlu, 4 sady klávesov a 4 pady na štýl; Programovateľné parametre zvukov, efektov a štýlov
 • Režim Guitar mode 2, paralelný a pevný NTT (tabuľka transpozície poznámky)
 • Záznam štýlu a úprava udalosti
 • Prvky štýlu: 3 Intro, 4 Variations, 4 Fills, 1 Break, 3 Endings
 • Ovládanie štýlov: Play/Stop, Synchro Štart, Synchro Stop, Tap Tempo/Reset, Auto Fill, Memory, Bass Inversion, Manual Bass, Bass & Lower Backing, Drum & Bass, Individual Style Tracks Mute, Style to Keyboard Set Set

Akordový sekvencer:

 • Továrenské: Viac ako 200 akordových sekvencií
 • Záznamník/prehrávač sekvencií akordov
 • Akordové sekvencie je možné uložiť do položiek Style a SongBook Entries

Songs:

 • Patentovaný duálny prehrávač XDS Crossfade s ovládaním vyváženia X-Fader
 • Podporované formáty: MID, KAR, MP3 + texty, MP3+G
 • Texty, partitúry a dáta akordov je možné zobraziť na obrazovke alebo na externom video monitore
 • Značky s funkciami Add, Delete, Edit, Loop a AutoScroll

Jukebox funkcie:

 • Plne vybavený, 16-stopý sekvencer, Song Edit
 • MP3 prehrávač / rekordér
 • Dvojitý MP3 prehrávač a MP3 rekordér
 • Nahráva súbory MP3, vrátane štýlov, MIDI skladieb, MP3 skladieb, keyboard zvukov, padov, matice, mikrofónu, gitary, efektov
 • Transpozícia (+6/-5 poltónov), zmena tempa (±30 %)
 • Odstraňovač vokálov (Vocal Remover)

SongBook (spevník):

 • Plne programovateľná hudobná databáza založená na štýloch, MIDI skladbách (súbory MID a KAR), skladbách MP3 so značkami Artist a Genre
 • Možnosti filtrovania a radenia
 • Užívateľsky definovateľné zoznamy sád

Kompatibilita:

 • Staršie modely radu Pa: Štýly, sady klávesov, zvuky (programy), songs, pads

Pads:

 • Továrenské: Viac ako 400 padov
 • Štyri priraditeľné podložky + tlačidlá Stop
 • Funkcia Pad Record
 • Užívateľská kontrolná sekcia, nastavenie:
 • 9 priraditeľných posuvníkov, 9 priraditeľných tlačidiel, pruhový displej; 4 Predvoľba + 1 Užívateľské nastavenia

Maticová sekcia:

 • 16 maticových padov, 4 tlačidlá predvolieb
 • Ovládanie štýlu/skladby
 • Play/Stop, Go To Start, Style Select, Song Select, Xfader, Tempo +/-, Tempo Lock, Tap Tempo/Reset, Synchro Start, Synchro Stop, Fade In/Out, Chord Scan (dolný, horný), Chord Sequence , Memory, Autofill

Všeobecné ovládacie prvky:

 • Master Volume, Octave Transpose, Master Transpose, Dial, Up/+, Down/-, Joystick (Pitch + Modulation), Ribbon, 3 Assignable Switches, Search, Shift, Keyboard Sounds On/Off, Split, Ensemble, Rec/Edit, Menu, Exit

Ovládacie vstupy:

 • Damper Pedal; podporuje polovičné šliapanie s voliteľným pedálom KORG DS-1H
 • 2 Priraditeľný pedál/nožný spínač

Audio vstupy:

 • Mikrofón: Mono s ovládaním Gain a Phantom Power (Combo XLR, symetrický kábel)
 • Gitara: Mono s ovládaním Gain (6,3mm "jack, nesymetrický kábel)
 • Line 1: ľavá/pravá (6,3mm jacky, symetrické)
 • Line 2: Stereo (3,5 mm" mini-jack, nesymetrický)

Audio výstupy:

 • Line: Main Left/Right, Separate Outs 1/2/3/4 (6,3mm" jacks, symetrický)
 • Headphones (6,3mm jack)

Video výstup:

 • HDMI konektor

MIDI:

 • IN, OUT, THRU štandardné MIDI konektory
 • USB na MIDI, cez port USB zariadenia
 • 16 Užívateľsky definovateľné predvoľby MIDI

USB:

 • Typ A (Hosť 3.0, pre úložné zariadenia a radiče): 1 predný, 2 zadný
 • Typ B (zariadenie 2.0, pre osobné počítače a tablety): 1 zadný

 • Interný disk: 1 GB
 • Micro SD karta (nie je súčasťou dodávky): Slot na zadnom paneli s plastovým krytom
 • USB flash disk (nie je súčasťou dodávky): Možno pripojiť k portom USB Host

Displej:

 • 8" širokouhlý kapacitný farebný TouchView™ TFT displej, rozlíšenie 800 x 600

Hodiny:

 • Vnútorné systémové hodiny

Spotreba energie:

 • 100-240 voltov, 50/60 Hz
 • < 0,2 Watt v pohotovostnom režime / 20 Watt normálne / 45 Watt s nainštalovaným PaAS

Rozmery (Š x H x V) (bez hudobného stojana, displej úplne spustený):

 • Pa5X-88: 1 262,0 x 396,4 x 146,0 mm / 49,68” x 15,60” x 5,74”
 • Pa5X-76: 1 233,1 x 374,3 x 126,8 mm / 48,54” x 14,73” x 4,99”
 • Pa5X-61: 1 021,1 x 374,3 x 126,8 mm / 40,20 "x 14,73" x 4,99"
 • PaAS (voliteľné): 980 x 180 x 140 mm / 38,58” x 7,08” x 5,51”

Hmotnosť:

 • Pa5X-88: 20,1 kg / 44,31 lb 
 • Pa5X-76: 17,4 kg / 38,36 lb
 • Pa5X-61: 15,1 kg / 33,29 lbs
 • PaAS (voliteľne): 5,70 kg / 12,56 lb

Príslušenstvo:

 • Napájací kábel, stojan na noty, stručný návod

Možné doplňujúce príslušenstvo (KORG)

 • PaAS Amplification System
 • Stojan na klávesnici ST-SV1-BK
 • Nožný ovládač EXP-2
 • XVP-20 Expression/Volume pedál
 • DS-1H Damper Pedal (podporuje polovičné šliapanie)
 • PS-1 pedálový spínač
 • PS-3 pedálový spínač
 • Hlasitostný pedál VOX V860